O Thermory

Spoločnosť Thermory AS je najväčší výrobca tepelne upraveného dreva na svete. Svoje produkty vyváža do viac ako 50 krajín. Sídli v estónskom Tallinne a od roku 1987, t.j. viac ako 30 rokov ponúka široký výber tepelne spracovaného dreva do interiéru a exteriéru.  Svoju dcérsku spoločnosť má v USA.
Postup spracovania dreva je počítačom kontrolovaný proces, ktorý sa uskutočňuje v špeciálnych fínskych peciach pri vysokých teplotách. Používajú sa iba pary a teplo bez pridania chemických látok. Sú dva stupne úpravy – stredné a intenzívne modifikované drevo. Prvé je vhodné na vnútorné použitie na podlahy alebo drevený obklad na stenu. Farebná škála je od svetlej až po stredne hnedú farbu. Drevo s intenzívnou úpravou doporučujeme do interiéri i exteriéru. Najčastejšie ako fasádny obklad a veľmi rozšírené sú terasy.

Vďaka vysokej rozmerovej stabilite, odolnosti voči hnilobe a mimoriadnej trvanlivosti je drevo vhodné aj do miestností s vyššou vlhkosťou alebo do priestorov s podlahovým kúrením.

V závislosti od druhu dreva sa farba mení od strednej až po tmavohnedú.
Spoločnosť kladie dôraz už pri výbere suroviny tak, aby chránila naše lesy.  Výsledkom tohto inovatívneho procesu  sú výrobky zo skutočného dreva s krásou a stabilitou v každom vlákne.

Koncom októbra 2018 sa spoločnosť Thermory AS zlúčila  s firmou Ha Serv OU, ktorá je lídrom v predaji materiálu pre sauny, hotové saunové produkty a tepelne upraveného dreva. V roku 2017 spoločnosť získala fínskeho producenta tepelne upraveného dreva – Suomen Lämpopuu Oy. Výroba sa nachádza  blízko Tartu a kancelárska časť je sústredená v Tallinne (Estónsko) a v Teuva (Fínsko).

Cieľom zlúčenia je budúci úspech spoločnej kooperácie a dlhodobý rast, vytvorenie synergie, ktorá poskytne výhody v rámci celého dodávateľského reťazca, od obstarávania surovín, zvýšenou efektívnosťou výroby, zlepšenými investičnými možnosťami a inovatívnejším produktovým portfóliom.