Terasy

Túžite po novej alebo zvažujete renováciu vašej starej terasy? Odporúčame vám použiť tepelne upravené drevo – thermodrevo. Špeciálnou technológiu spracovania tento nezameniteľný materiál prevyšuje kvalitou a vlastnosťami klasické terasové drevo aj drevoplast.

Tepelná úprava je síce nákladná, no vo výsledku získate drevo, zbavené nežiadúcich látok a vlastností, ktoré je odolné a vydrží dlhšie.

Patríme k spoločnostiam, pre ktoré je dôležitá ochrana životného prostredia, preto nakupujeme a spracovávame iba drevo z obnoviteľných zdrojov. V našom sortimente nájdete len prvotriedne materiály, v rozličných kvalitatívnych triedach. Drevo pochádza zo Škandinávie a Severnej Ameriky. Keďže v poslednom období rastie počet falšovateľov, najjednoduchší spôsob, ako rozpoznať kvalitné termizované drevo, je skontrolovať farebnú a kvalitatívnu jednotnosť. Pri rozličnej teplote úpravy sa totiž drevo v exteriéri rozlične správa. Naši profesionáli sú vybavení špičkovou technológiou a po úprave termizáciou nie sú na terasovom dreve badateľné žiadne farebné rozdiely.

Ochranu drevu poskytuje kvalitná tepelná úprava, a nie olej. Nevyžaduje si ďalšie povrchové úpravy. Olej odporúčame skôr z estetických dôvodov. Počkajte istý čas, či vám farebnosť bude vyhovovať. Ak áno, získali ste úplne bezúdržbovú terasu. Ak sa rozhodnete pre iný odtieň, môžete ho kedykoľvek zmeniť podľa vašich predstáv. Drevo, na rozdiel od plastu, môžete natierať kedykoľvek, dnes, ale aj o pár rokov.

Okrem širokého sortimentu a odborného poradenstva, ktoré vám uľahčí stavbu terasy je samozrejmosťou dodávky prehľadný návod na montáž či inštruktážne video. Dodržiavaním postupov ušetríte množstvo času a problémov, vyvarujete sa chýb, ktoré sa aj po rokoch vedia prejaviť.

Terasa z thermodreva vám prinesie krásu a úžitok na dlhé roky.